Populáris hír 2025. 12. 01 09:49
Csolnoky Ferenc Korház tájékoztatója 2025. december 1.
Bakonybél a Bakony közepe
Az önkormányzat rendezvénye volt a február 18-án harmadik alkalommal megtartott disznóvágás...
Élcelődtünk mi, szervezők a hagyományos disznóvágás figurájáról. Az önkormányzat rendezvénye volt a február 18-án harmadik alkalommal megtartott disznóvágás, amelyből valamennyi önkormányzati dolgozó alaposan kivette a részét. A kívülállóknak nehéz elképzelni, mennyi előkészülettel, szervezéssel jár egy ilyen program tervezése és lebonyolítása. Mindenki vállalt feladatot, a hivatal munkatársaitól a konyha dolgozókon át a közfoglalkoztatottakig. A támogatók hosszú listája sem csak jelképes támogatásról, hanem tényleges segítségről szólt. Mi szervezők is átéltük az esemény fontosságát, lelkesen készültünk, aprólékosan átgondoltunk mindent.
Reggel a vadászkürtösök, majd a fogópálinka alapozta meg a hangulatot. Ezután kerültek a rendfára a disznók, a vad- és a 270 kilós házi sertés. A böllérek, segítőik és Nagy Árpád a konferálással kitűnő munkát végeztek. A feldolgozás ütemében készültek el a friss ételek, amik igazán jóízűre sikeredtek. Minden azon melegében elfogyott. A nyugdíjas klub tagjai által készített rengeteg, finomabbnál finomabb süteményből egy óra múltán egy morzsa sem maradt. Végig hangulatos volt a műsor, a versenyeket a benevezők is élvezték, értékesek voltak a nyeremények, minden gördülékenyen zajlott. Persze nem számítottunk ekkora tömegre. Szerencsére a kiszolgálásban, a zökkenőmentes lebonyolításban sok „külsős”, családtag, ismerős, barát is részt vett.
Minden rendezvénynek vannak levonható tanulságai. Észrevettük a hibákat és látjuk, hol kell javítani. Úgy érezzük, a falunak szüksége van ilyen, a közösséget összekovácsoló programokra, amin a vendégek is szívesen részt vesznek. Biztosan jó hírét viszi a falunak. Igaz, több volt a vendég, mint a falubeli. Persze a falusi embernek nem a disznóvágás az érdekes, hanem az alkalom a kikapcsolódásra, az együttlétre. Talán jövőre… Egészében élveztük a munka minden percét, még ha a végére „kifeküdtünk” is, mint reggel a malac. A magam nevében is köszönöm minden szorgos kéznek a segítséget és a nap élményét.
Papp Győzőné Mariann
Populáris hír 2025. 12. 01 09:49
Csolnoky Ferenc Korház tájékoztatója 2025. december 1.
Kulturális hír 2025. 11. 30 04:32
Populáris hír 2025. 11. 27 18:47
Súlyos terméskiesést okozhat, ezért a hatóságok szigorúan ellenőrzik.
Populáris hír 2025. 11. 28 13:13
November 27-én, azaz ma ünnepeljük a Magyar Véradók Napját
Populáris hír 2025. 11. 25 13:08
2025. december 1 - 2026. március 1. között nem települnek ki a kormányablakbuszok
Populáris hír 2025. 11. 20 09:36
Karácsonyi adománygyűjtést a KÖZJÓLÉTI ALAPÍTVÁNY A VIDÉKI CSALÁDOKÉRT CSALÁD- ÉS GYERMEKJÓLÉTI SZOLGÁLAT szervezésében
Hatósági hír 2025. 11. 13 19:30
2025. november
Populáris hír 2025. 11. 12 14:09
A szociális munka területén dolgozók részére
Turisztika 2025. 11. 04 18:44
– most a mesterséges intelligencia rangsorában
Kulturális hír 2025. 11. 04 09:26
„A történelem mi vagyunk. Ha tudni akarod hova megyünk, nézz vissza, honnan jöttünk.”
Populáris hír 2025. 11. 02 07:41
A mai napon a Bakonybéli Önkormányzat is emlékezik
Populáris hír 2025. 10. 29 13:12
Bakonybél a 2. helyen a VEOL rangsorában